Οι υποψηφιότητες για τα Grammys 2018 ανακοινώθηκαν!

Nov 29, 2017 No Comments by

Δείτε τη λίστα.

Ανακοινώνονται οι υποψηφιότητες των Grammys 2018 . Η απονομή θα γίνει στις 28 Ιανουαρίουκαι θα λάβει χώρα στο πολύ γνωστό αρένα Madison Square Garden στη Νέα Υόρκη. Η λαμπρή βραδιά της 60ης επίδειξης θα αναλάβει να παρουσιάσει για δεύτερη συνεχή χρονιά τον αγαπημένο James Corden .

Οι υποψηφιότητες αφορούν κυκλοφορίες που έγιναν από την 1η Οκτωβρίου έως τις 30 Σεπτεμβρίου. Τα περισσότερα βραβεία διεκδικεί τον rapper Jay Z με 8, ακολουθεί ο Kendrick Lama r με 7 και ο Bruno Mars με 6.

Αναλυτικά οι υποψηφιότητες :

Γενικό περιεχόμενο:

Εγγραφή της χρονιάς

• Redbone (Παιδικό Gambino)

• Despacito (Luis Fonsi & Daddy Yankee με τον Justin Bieber)

• Η ιστορία της ΕΕ (JAY-Z)

• HUMBLE. (Kendrick Lamar)

• 24K Magic (Bruno Mars)

Άλμπουμ της Χρονιάς

• “Ξυπνήστε, η αγάπη Μου!” (Παιδικό Γκάμπιο)

• 4:44 (JAY-Z)

• DAMN. (Kendrick Lamar)

• Μελοδράμα (Lorde)

• 24K Magic (Bruno Mars)

Γενικό πεδίο

 Τραγούδι της χρονιάς

• Despacito (Luis Fonsi & Daddy Yankee με τον Justin Bieber)

• 4:44 (JAY-Z)

• Ζητήματα (Julia Michaels)

• 1-800-273-8255 (Λογική με την Alessia Cara & Khalid)

• Αυτό είναι που μου αρέσει (Bruno Mars)

Καλύτερος Νέος Καλλιτέχνης

• Alessia Cara

• Khalid

• Lil Uzi Vert

• Τζούλια Μίκαελς

• SZA

Κρότος

Καλύτερες επιδόσεις με Pop Solo

• Αγάπη τόσο μαλακή – Kelly Clarkson

• Προσευχή – Kesha

• Εκατομμύρια λόγοι – Lady Gaga

• Τι για μας – P! Nk

• Σχήμα από σας – Ed Sheeran

Καλύτερη απόδοση Pop Duo / Ομάδας

• Κάτι ακριβώς όπως αυτό – οι αλυσοπρίονα & Coldplay

• Despacito – Luis Fonsi & Daddy Yankee Με τον Justin Bieber

• Thunder – Φανταστείτε τους Δράκους

• Αισθανθείτε ακόμα – Πορτογαλία. Ο άντρας

• Μείνετε – Zedd & Alessia Cara

Καλύτερο παραδοσιακό φωνητικό άλμπουμ

• Κανένας αλλά εγώ (Deluxe έκδοση) – Michael Bublé

• Τρίμηνο – ο Bob Dylan

• Σε Full Swing – Seth MacFarlane

• Η χώρα των θαυμάτων – η Sarah McLachlan

• Tony Bennett Γιορτάζει 90 – (Διάφοροι Καλλιτέχνες)

Καλύτερο φωνητικό άλμπουμ ποπ

• Καλειδοσκόπιο EP – Coldplay

• Η επιθυμία για ζωή – η Lana Del Rey

• Εξέλιξη – Φανταστείτε τους Δράκους

• Ουράνιο Τόξο – Kesha

• Joanne – Lady Gaga

• ÷ (Διαίρεση) – Ed Sheeran

Χορός / Ηλεκτρονική μουσική

Καλύτερη καταγραφή χορού

• Bambro Koyo Ganda – Bonobo Χαρακτηριστικό του Innov Gnawa

• Cola – Camelphat & Elderbrook

• Andromeda – Gorillaz Με DRAM

• Σύστημα ήχου LCD

• Γραμμή Οράσεως – Ονδίζα με WYNNE & Mansionair

Καλύτερο χορό / ηλεκτρονικό άλμπουμ

• Μετανάστευση – Bonobo

• 3-D Ο κατάλογος – Kraftwerk

• Μούρα Μάσα – Μούρα Μάσα

• Ένα στιγμιότυπο Apart – Odesza

• Τι τώρα – Sylvan Esso

Σύγχρονη μουσική οργάνου

Καλύτερο σύγχρονο μουσικό όργανο

• Τι εάν – η ζώνη Jerry Douglas

• Πνεύμα – Alex Han

• Mount Royal – Julian Lage & Chris Eldridge

• Πρωτότυπο – Jeff Lorber Fusion

• Ο Bad Hombre – ο Antonio Sanchez

Βράχος

Καλύτερη απόδοση Rock

• Θέλετε πιο σκοτεινό – Leonard Cohen

• Η υπόσχεση – ο Κρις Κορνέλ

• Εκτέλεση – Foo Fighters

• Όχι καλό – Kaleo

• Πηγαίνετε στον πόλεμο τίποτα περισσότερο

Πεδίο 4 – Ροκ

Καλύτερη απόδοση μετάλλων

• Αόρατος Εχθρός – Αύγουστος Μπερνς Κόκκινο

• Μαύρο Hoodie – Count Body

• Για πάντα – Κωδικός Πορτοκάλι

• Η κατάρα του σουλτάνου – Mastodon

• Ρολόι – Meshuggah

Καλύτερο ροκ τραγούδι

• Άτλας, Άνοδο! (Metallica)

• Αίμα στην κοπή (K.Flay)

• Πηγαίνετε στον πόλεμο (τίποτα περισσότερο)

• Εκτελέστε (Foo Fighters)

• Η Σκηνή (Πολεμισμένη επτά φορές)

Καλύτερο άλμπουμ ροκ

• Αυτοκράτορας της άμμου – Mastodon

• Hardwired … Για την αυτοκαταστροφή – Metallica

• Οι ιστορίες μας λέμε – τίποτα περισσότερο

• Βίοι – Βασίλισσες της Λίθινης Εποχής

• Μια βαθύτερη κατανόηση – ο πόλεμος στα ναρκωτικά

Εναλλακτική λύση

Καλύτερο άλμπουμ μουσικής

• Τα πάντα τώρα – Arcade Fire

• Humanz – Gorillaz

• American Dream – Σύστημα ήχου LCD

• Καθαρή Κωμωδία – Πατέρας John Misty

• Sleep Well Beast – Το Εθνικό

R & B

Καλύτερη απόδοση R & B

• Get You – Daniel Caesar Με τον Kali Uchis

• Διαταραχή – Κεχλάνι

• Υψηλή – Ledisi

• Αυτό είναι που μου αρέσει – ο Bruno Mars

• Το Σαββατοκύριακο

Καλύτερη Παραδοσιακή απόδοση R & B

• Γέλια και μετακίνηση – το έργο Baylor

• Redbone – Παιδικό Gambino

• Τι είμαι νιώθω – Anthony Hamilton Χαρακτηρίζοντας τους Hamiltones

• Όλος ο τρόπος – Λήδηση

• Still – Mali Music

Καλύτερο τραγούδι R & B

• Πρώτα ξεκίνησε (PJ Morton)

• Τοποθεσία (Khalid)

• Redbone (Παιδικό Gambino)

• Supermodel (SZA)

• Αυτό είναι που μου αρέσει (Bruno Mars)

Καλύτερο αστικό σύγχρονο άλμπουμ

• Δωρεάν 6LACK – 6LACK

• “Ξυπνήστε, η αγάπη Μου!” – Παιδικό Γκαμπόν

• Αμερικάνικο έφηβος – Χαλίντ

• Ctrl SZA

• Starboy – Η εβδομάδα

Καλύτερο άλμπουμ R & B

• Φρόυντσιος – Ντάνιελ Καίσαρ

• Αφήστε το Love Rule – Ledisi

• 24K Magic -Bruno Mars

• Gumbo – PJ Morton

• Feel the Real – Musiq Soulchild

Κτύπημα

Καλύτερη απόδοση Rap

• Αναπηδήσει πίσω

Μεγάλο Σον

• Κίτρινο Bodak

Cardi Β

• 4:44

JAY-Z

• HUMBLE.

Kendrick Lamar

• Bad And Boujee

Μίγκος με Lil Uzi Vert

Καλύτερη απόδοση Rap / Sung

• PRBLMS

6LACK

• Πλήρωμα

Το Goldlink διαθέτει Brent Faiyaz & Shy Glizzy

• Family Feud

JAY-Z Διαθέτει Beyoncé

• ΑΦΟΣΙΩΣΗ.

Kendrick Lamar Χαρακτηριστικά της Rihanna

• Αγάπη

SZA Με τον Travis Scott

Καλύτερο τραγούδι Rap

• Κίτρινο Bodak (Cardi B)

• Chase Me (Ποντίκι Κινδύνου με Run The Jewels & Big Boi)

• HUMBLE. (Kendrick Lamar)

• Sassy (Rapsody)

• Η ιστορία της ΕΕ (JAY-Z)

Καλύτερο άλμπουμ Rap

• 4:44

JAY-Z

• DAMN.

Kendrick Lamar

• Πολιτισμός

Μίγος

• Σοφία της Laila

Rapsody

• Αγόρι των λουλουδιών

Τάιλερ, ο Δημιουργός

Χώρα

Καλύτερη απόδοση σόλο χώρας

• Σώμα σαν πίσω δρόμο

Σαμ Χουντ

• Σε χάνω

Άλισον Κράους

• Κανένας

Μιράντα Λάμπερτ

• Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω ένα τραγούδι αγάπης

Μάρεν Μόρις

• Οπως και να έχει

Κρις Στάμπλετον

Καλύτερη απόδοση Duo / ομάδας χώρας

• Δεν είναι δικό μου λάθος

Οι αδελφοί Osborne

• Ο γέρος μου

Zac Brown Band

• Φαίνεσαι καλά

Lady Antebellum

• Καλύτερος άνθρωπος

Μικρή Μεγάλη Πόλη

• Πρόβλημα με το ποτό

Μεσόγειος

Καλύτερο τραγούδι της χώρας

• Καλύτερος άνθρωπος

(Μικρή Μεγάλη Πόλη)

• Σώμα σαν πίσω δρόμο

(Sam Hunt)

• Broken Halos

(Chris Stapleton)

• Πρόβλημα με το ποτό

(Μεσόγειος)

• Κανένας

(Miranda Lambert)

Καλύτερο άλμπουμ χώρας

• Κοσμική Αλελληλιά

Kenny Chesney

• ΕΡΩΤΙΚΗ απογοητευση

Lady Antebellum

• Ο Διακόπτης

Μικρή Μεγάλη Πόλη

• Η ζωή αλλάζει

Thomas Rhett

• Από Αίθουσα: Τόμος 1

Κρις Στάμπλετον

Νέα εποχή

Καλύτερο άλμπουμ της νέας εποχής

• Αντανάκλαση

Μπράιαν Ένο

• SongVersation: Ιατρική

India.Arie

• Χορεύοντας στο νερό

Peter Kater

• Ιερό ταξίδι του Ku-Kai, τόμος 5

Kitaro

• Σπειροειδή αποκάλυψη

Steve Roach

 Τζαζ

Καλύτερος αυτοσχεδιασμένος τζαζ μόνος

• Δεν μπορώ να θυμηθώ γιατί

Sara Caswell, σολίστ

• Χορός του Σίβα

Billy Childs, σολίστ

• Οχι ψίθυρος

Fred Hersch, σολίστ

• Miles Beyond

John McLaughlin, σολίστ

• Ilimba

Chris Potter, σολίστ

Καλύτερο άλμπουμ τζαζ

• Το ταξίδι

Το έργο Baylor

• Κοινωνική κλήση

Jazzmeia Horn

• Κακή Ass και τυφλοί

Ραούλ Μίντον

• Αχθοφόρος παίχτης Αχθοφόρος

Randy Porter Trio Με την Nancy King

• Όνειρα και μαχαίρια

Cécile McLorin Salvant

Καλύτερο άλμπουμ τζαζ

• Uptown, Downtown

Bill Charlap Trio

• Αναγέννηση

Μπίλι Κίντς

• Ελευθερία Έργου

Joey DeFrancesco & Ο κόσμος

• Ανοιχτό βιβλίο

Fred Hersch

• Ο ονειροπόλος είναι το όνειρο

Chris Potter

Καλύτερο άλμπουμ μεγάλου τζαζ

• MONK’estra Vol. 2

John Beasley

• Jigsaw

Η μεγάλη μπάντα του Alan Ferber

• Φέρτε το

Χριστιανική McBride Big Band

• Επιστροφή στο σπίτι

Vince Mendoza & WDR Big Band Κολωνία

• Ψίθυροι στον άνεμο

Chuck Owen και η υπερβολική τζαζ

Το καλύτερο λατινικό άλμπουμ τζαζ

• Hybrido – Από το Rio στο Wayne Shorter

Antonio Adolfo

• Oddara

Τζέιν Μπάννετ & Μακέκ

• Outra Coisa – Η μουσική του Moacir Santos

Anat Cohen & Marcello Gonçalves

• Típico

Miguel Zenón

• Τζαγκ Τζαζ

Pablo Ziegler Trio

Ευαγγέλιο / Σύγχρονη Χριστιανική Μουσική

Καλύτερη απόδοση / τραγούδι του Ευαγγελίου

• Πολύ δύσκολο να μην

Τίνα Κάμπελ

• Το αξίζεις

JJ Hairston & Νεανική έπαινο με τον επίσκοπο Cortez Vaughn

• Καλύτερες μέρες

Le’Andria

• Η ζωή μου

Η ομάδα των τειχών

• Ποτέ μην πρέπει να είστε μόνοι σας

CeCe Winans

Ευαγγέλιο / Σύγχρονη Χριστιανική Μουσική

Καλύτερη σύγχρονη χριστιανική μουσική παράσταση / τραγούδι

• Ω Ψυχή Μου

Χύτευση κορώνες

• ΚΑΘΑΡΗ

Natalie Grant

• Τι όμορφο όνομα

Hillsong Λατρεία

• Ακόμα κι αν

MercyMe

• Οι λόφοι και οι κοιλάδες

Τάουρεν Γουέλς

Καλύτερο άλμπουμ του Ευαγγελίου

• Crossover: Ζωντανά από την πόλη της μουσικής

Τράβις Γκριν

• Μεγαλύτερο από μένα

Le’Andria

• Κοντά

Μάρβιν Σάπ

• Τραγούδι της Κυριακής

Anita Wilson

• Αφήστε τους να πέσουν στην αγάπη

CeCe Winans

Καλύτερο σύγχρονο χριστιανικό μουσικό άλμπουμ

• Άνοδος

Danny Gokey

• Ηχώ (Deluxe Edition)

Μάτ Μαχέρ

• Lifer

MercyMe

• Οι λόφοι και οι κοιλάδες

Τάουρεν Γουέλς

• Διακόπτης αλυσίδας

Zach Williams

Καλύτερο άλμπουμ ευαγγέλια ριζών

• Το καλύτερο της οικογένειας Collingsworth – Τόμος 1

Η οικογένεια Collingsworth

• Δώσε μου τον Ιησού

Larry Cordle

• Ανάσταση

Joseph Habedank

• Τραγουδήστε Τώρα: Τραγούδια Πίστης & Ελπίδας

Reba McEntire

• Ελπίδα για όλα τα έθνη

Karen Peck & Νέο Ποτάμι

λατινικά

Το καλύτερο άλμπουμ λαϊκών pop

• Lo Único Constante

Άλεξ Κούβα

• Mis Planes Son Amarte

Χουάνες

• Amar Y Vivir En Vivo Desde La Ciudad de México, 2017

La Santa Cecilia

• Μουσά (Un Homenaje Al Folclore Latinoamericano En Manos de Los Macorinos)

Ναταλία Λαφόρκαντ

• Ελ Ντοράντο

Shakira

Καλύτερο λατινικό ροκ, αστικό ή εναλλακτικό άλμπουμ

• Ayo

Bomba Estéreo

• Pa ‘Fuera

C4 Trío & Desorden Público

• Salvavidas De Hielo

Jorge Drexler

• El Paradise

Los Amigos Invisibles

• Residente

Residente

Καλύτερο Περιφερειακό Μουσικό Μεξικάνικο Άλμπουμ (Συμπεριλαμβανομένου του Tejano)

• Ni Diablo Ni Santo

Julión Álvarez Y Su Norteño Banda

• Ayer Y Hoy

Banda El Recodo De Cruz Lizárraga

• Στιγμιότυπα

Άλεξ Κάμπος

• Arriero Somos Versiones Acústicas

Aida Cuevas

• Zapateando En El Norte

Ο Humberto Novoa, παραγωγός (Διάφοροι Καλλιτέχνες)

Καλύτερος τροπικός λατινικός άλμπουμ

• Αλμπίτα

Αλμπίτα

• Τέχνη του διακανονισμού

Doug Beavers

• Salsa Big Band

Rubén Blades Con Roberto Delgado & Orquesta

• Gente Valiente

Silvestre Dangond

• Άφθαρτο

Ντιέγκο Ελ Τσιγάλα

American Roots Music

Καλύτερη απόδοση των αμερικανικών ριζών

• Killer Diller Blues

Αλαμπάμα ταράζει

• Αφήστε τη Μητέρα Μου να ζήσει

Τυφλά αγόρια της Αλαμπάμα

• Arkansas Farmboy

Γκλεν Κέμπελ

• Βάλτε το δρόμο σας

Leonard Cohen

• Ποτέ δεν φεύγω για σένα

Άλισον Κράους

Καλύτερο τραγούδι αμερικανικών ριζών

• Cumberland Gap

Ντέιβιντ Ράουλινγκς

• Σου εύχομαι καλά

Ο Μάβερικς

• Αν είμαστε βαμπίρ

Ο Jason Isbell και η μονάδα 400

• Δεν έχει τελειώσει ακόμα

• Ο μόνος αληθινός φίλος μου

Γκρέγκ Άλμαν

Καλύτερο άλμπουμ της Αμερικής

• Νότιο αίμα

Γκρέγκ Άλμαν

• Γυρίστε την βροχερή μέρα

Brent Cobb

• Θηρίο Επίκ

Σίδερο και κρασί

• Ο Ήχος του Νάσβιλ

Ο Jason Isbell και η μονάδα 400

• Ολοκαίνουρια μέρα

Ο Μάβερικς

Καλύτερο άλμπουμ του Bluegrass

• Όνειρο του Φιδιού

Μάικλ Κλήβελαντ

• Νόμοι βαρύτητας

Οι Infamous Stringdusters

• Πρωτότυπο

Μπόμπι Οσμπόρν

• Καθολική αγαπημένη

Noam Pikelny

• Όλες οι ταινίες The Rage – In Συναυλία Τόμος 1 [Live]

Rhonda Vincent και η οργή

- Καλύτερο άλμπουμ παραδοσιακών Blues

• Μετεγκατάσταση Blues

Eric Bibb

• Μεγάλο Διασκεδαστικό Τρίο του Elvin Bishop

Το μεγάλο ψυχαγωγικό τρίο του Elvin Bishop

• Roll And Tumble

RL Boyce

• Το τελευταίο τρένο του Sonny & Brownie

Guy Davis & Fabrizio Poggi

• Blue & Lonesome

Κυλιόμενες πέτρες

Καλύτερο άλμπουμ σύγχρονου μπλουζ

• Robert Cray & Hi Rhythm

Robert Cray & Hi Rhythm

• Καταγράφηκαν ζωντανά στη Lafayette

Ο Σόννυ Λέιντεθ

• TajMo

Taj Mahal & Keb ‘Mo’

• Έχεις ψυχή

Robert Randolph και η οικογένεια μπάντα

• Ζήστε από την αλεπούδων Oakland

Tedeschi Trucks Band

 Καλύτερο Λαϊκό Άλμπουμ

• Ψυχική ασθένεια

Αίμη Μαν

• Semper Femina

Η Laura Marling

• Η βασίλισσα των καρδιών

Offa Rex

• Δεν με ανήκετε πια

Οι μυστικές αδελφές

• Η Γέλια της Apple

Yusuf / Cat Stevens

Καλύτερο άλμπουμ μουσικής περιφερειακών ριζών

• Κορυφή του βουνού

Dwayne Dopsie και τα γυρίσματα του Zydeco

• Ho’okena 3.0

Ho’okena

• Kalenda

Οι απολεσθέντες Μπαλού

• Miyo Kekisepa, Κάντε μια στάση [Live]

Northern Cree

• Pua Kiele

Τζος Τατόφι

Πεδίο 14 – Reggae

Καλύτερο άλμπουμ Reggae

• Ιστορική αναδρομή

Chronixx

• ΧΑΜΕΝΟΣ στον παραδεισο

Κοινό βασιλιάδες

• Πλύνετε το σπίτι Ting

J Boog

• Stony Hill

Damian “Jr. Γκονγκ “Μάρλεϊ

• Avrakedabra

Morgan Heritage

Καλύτερο παγκόσμιο μουσικό άλμπουμ

• Memoria De Los Sentidos

Vicente Amigo

• Para Mi

Buika

• Rosa Dos Ventos

Anat Cohen & Trio Brasileiro

• Ο Shaka Zulu ανανεώθηκε: Εορτασμός της 30ής επετείου

Ladysmith Μαύρο Mambazo

• Elwan

Tinariwen

Παιδική

Καλύτερο παιδικό άλμπουμ

• Πιο φωτεινή πλευρά

Gustafer Yellowgold

• Νιώστε τι αισθάνεστε

Λίζα Λέμπε

• Λεμονάδα

Τζέστειν Ρόμπερτς

• Αύξηση της λάμψης #Wood

Αλφάβητο Rockers

• Τραγούδια της ειρήνης και της αγάπης για παιδιά και γονείς σε όλο τον κόσμο

Ladysmith Μαύρο Mambazo

Λέξη που ειπώθηκε

Καλύτερο λεκτικό λεύκωμα του Word (Περιλαμβάνει ποίηση, βιβλία ήχου και ιστορίες)

• Αστροφυσική για ανθρώπους σε βιασύνη

Neil Degrasse Tyson

• Γεννημένος να τρέχει

Bruce Springsteen

• Εξομολογήσεις ενός Serial Songwriter

Shelly Peiken

• Η επανάσταση μας: ένα μέλλον στο οποίο πιστεύουμε (Bernie Sanders)

Bernie Sanders και Mark Ruffal

• Ο Νταρίστας Πριγκίπισσας

Κάρρι Φίσερ

Πεδίο 18 – Κωμωδία

Καλύτερο άλμπουμ κομματιών

Η ηλικία της περιστροφής και βαθιά στην καρδιά του Τέξας

Dave Chappelle

• Cinco

Jim Gaffigan

• Τζέρι Πριν από τον Σεϊνφελντ

Τζέρι Σείνφελντ

• Ένα σκούπισμα σκόνης

Sarah Silverman

• Τώρα τι?

Κέβιν Χαρτ

Μουσικό Θέατρο

Καλύτερο άλμπουμ μουσικού θεάτρου

• Ελάτε από μακριά

Ian Eisendrath, August Eriksmoen, David Hein, David Lai & Irene Sankoff, παραγωγούς. David Hein & Irene Sankoff, συνθέτες / στιχουργοί (Original Broadway Cast Recording)

• Αγαπητέ Evan Hansen

Ben Platt, κύριος σολίστας. Alex Lacamoire, Stacey Mindich, Benj Pasek & Justin Paul, παραγωγοί. Benj Pasek & Justin Paul, συνθέτες / στιχουργοί (Original Broadway Cast Recording)

• Γεια σας, Dolly!

Bette Midler, κύριος σολίστας. Ο Steven Epstein, παραγωγός (Jerry Herman, συνθέτης και στιχουργός) (New Broadway Cast Recording)

Πεδίο 20 – Μουσική για οπτικά μέσα

Κατηγορία 59 – Καλύτερο ηχητικό κομμάτι για το Visual Media

• Οδηγός μωρών

(Διάφοροι καλλιτέχνες)

• Κηδεμόνες του Γαλαξίου Τόμ. 2: Awesome Mix Vol. 2

(Διάφοροι καλλιτέχνες)

• Hidden Figures: Το άλμπουμ

(Διάφοροι καλλιτέχνες)

• La La Land

(Διάφοροι καλλιτέχνες)

• Moana: Τα Τραγούδια

(Διάφοροι καλλιτέχνες)

Μουσική για Visual Media

Καλύτερα ηχογραφήματα για το Visual Media

• Άφιξη

Jóhann Jóhannsson, συνθέτης

• Dunkirk

Hans Zimmer, συνθέτης

• Παιχνίδι των Θρόνων: Περίοδος 7

Ραμίν Ντζαουάντι, συνθέτης

• Κρυμμένα στοιχεία

Ο Benjamin Wallfisch, ο Pharrell Williams και ο Hans Zimmer, συνθέτες

• La La Land

Ο Ιουστίνος Χούρβιτς, συνθέτης

Το καλύτερο τραγούδι που γράφτηκε για το Visual Media

• Πόλη των Αστέρων

Ο Justin Hurwitz, ο Benj Pasek και ο Justin Paul, οι τραγουδοποιούς (Ryan Gosling & Emma Stone)

• Πόσο μακριά θα πάω

Ο Λιν-Μανουέλ Μιράντα, τραγουδοποιός (Auli’i Cravalho)

• Δεν θέλω να ζήσω για πάντα (πενήντα σκιές πιο σκοτεινές)

Τζακ Αντόντοφ, Sam Dew & Taylor Swift, τραγουδοποιούς (ZAYN & Taylor Swift)

• Ποτέ μην τα παρατάς

Sia Furler & Greg Kurstin, τραγουδοποιούς (Sia)

• Σταθείτε για κάτι

Κοινή & Diane Warren, τραγουδοποιούς (Ημέρα Andra που χαρακτηρίζει κοινή)

Σύνθεση / Οργάνωση

Καλύτερη οργάνωση

• Αλκαλικό

Ο Pascal Le Boeuf, συνθέτης (Le Boeuf Brothers & JACK Quartet)

• Χορός # 3

Vince Mendoza, συνθέτης (Vince Mendoza & WDR Big Band Κολωνίας)

• Αρχική Δωρεάν (Για τον Peter Joe)

Nate Smith, συνθέτης (Nate Smith)

• Τρεις επαναστάσεις

Ο Arturo O’Farrill, συνθέτης (Arturo O’Farrill & Chucho Valdés)

• Καταστραμμένο καουμπόη

Ο Chuck Owen, ο συνθέτης (Chuck Owen και το Jazz Surge)

Best Arrangement, Instrumental ή A Cappella

• Όλα τα καπέλα, χωρίς σέλα

Ο Chuck Owen, ο διευθυντής (Chuck Owen και το Jazz Surge)

• Αποδράσεις για αλλο σαξόφωνο και ορχήστρα από το Catch Me If You Can

John Williams, διευθυντής (John Williams)

• Αρχική Δωρεάν (Για τον Peter Joe)

Νάτε Σμιθ, διευθετήτρια (Nate Smith)

• Άσχημη ομορφιά / Pannonica

John Beasley, διευθυντής (John Beasley)

• Λευκά Χριστούγεννα

Chris Walden, διευθετήτρια (Herb Alpert)

Πεδίο 21 – Σύνθεση / Οργάνωση

Κατηγορία 64 – Καλύτερος Διακανονισμός, Όργανα και Τραγούδια

(Βραβείο ενός διαχειριστή) (Τα ονόματα των καλλιτεχνών εμφανίζονται σε παρένθεση.) Μονές ή Τραγούδια μόνο.)

• Μια άλλη μέρα του ήλιου

Ο Justin Hurwitz, ο διευθυντής (La La Land Cast)

• Κάθε φορά που λέμε αντίο

Ο Jorge Calandrelli, διευθυντής (Clint Holmes με την Jane Monheit)

• Μου αρέσει ο εαυτός μου

Joel McNeely, διευθυντής (Seth MacFarlane)

• I Love You Porgy / Υπάρχει ένα σκάφος που Leavin ‘σύντομα για τη Νέα Υόρκη

Shelly Berg, Gregg Field, Gordon Goodwin & Clint Holmes, διοργανωτές (Clint Holmes με την Dee Dee Bridgewater και την Ορχήστρα Count Basie)

• Πούτιν

Ράντι Νιούμαν, διευθυντής (Randy Newman)

Καλύτερο πακέτο εγγραφής

• El Orisha De La Rosa

Claudio Roncoli & Cactus Taller, διευθυντές τέχνης (Magín Díaz)

• Mura Masa

Alex Crossan & Matt De Jong, διευθυντές τέχνης (Mura Masa)

• Καθαρή Κωμωδία (Deluxe Edition)

Sasha Barr, Ed Steed & Josh Tillman, σκηνοθέτες τέχνης (ο πατέρας John Misty)

• Κοιτάξτε καλά το κτήνος

Η Elyanna Blaser-Gould, ο Luke Hayman και ο Andrea Trabucco-Campos, οι σκηνοθέτες τέχνης (The National)

• Στερεάς κατάστασης

Gail Marowitz, σκηνοθέτης τέχνης (Jonathan Coulton)

Καλύτερο κουτί ή ειδική συσκευασία περιορισμένης έκδοσης

• Bobo Yeye: Belle Epoque στην Άνω Βόλτα

Ο Tim Breen, καλλιτεχνικός διευθυντής (Διάφοροι Καλλιτέχνες)

• Lovely Creatures: Το καλύτερο του Nick Cave και των κακών σπόρων (1984 – 2014)

Ο Tom Hingston, διευθυντής τέχνης (Nick Cave And The Bad Seeds)

• Μάιος 1977: Λάβετε το φως

Masaki Koike, σκηνοθέτης τέχνης (Grateful Dead)

• Η χρυσή εγγραφή Voyager: Έκδοση 40ης επετείου

Lawrence Azerrad, Timothy Daly & David Pescovitz, καλλιτεχνικοί διευθυντές (διάφοροι καλλιτέχνες)

• Ξένοι στρατιώτες: Οξικοί εφιάλτες

Tim Breen, Benjamin Marra & Ken Shipley, σκηνοθέτες τέχνης (Διάφοροι Καλλιτέχνες)

Πεδίο 23 – Σημειώσεις

Κατηγορία 67 – Καλύτερες σημειώσεις άλμπουμ

• Arthur Q. Smith: Το πρόβλημα με την αλήθεια

Ο Wayne Bledsoe & ο Bradley Reeves, άλλοι σημειώνουν συγγραφείς (διάφοροι καλλιτέχνες)

• Big Kill Killing: Η Παραδοσιακή Μπαλάντα της Απαλαχίας

Ted Olson, συγγραφέας σημειώσεων άλμπουμ (Διάφοροι Καλλιτέχνες)

• Τα Πλήρη Έργα Πιάνο του Scott Joplin

Ο Bryan S. Wright, συγγραφέας σημειώσεων άλμπουμ (Richard Dowling)

• Edouard-Léon Scott De Martinville, εφευρέτης της ηχογράφησης: ένα διήμερο αφιέρωμα

Ο David Giovannoni, συγγραφέας σημειώσεων άλμπουμ (Διάφοροι Καλλιτέχνες)

• Live At The Whiskey A Go Go: Οι πλήρεις ηχογραφήσεις

Lynell George, συγγραφέας σημειώσεων άλμπουμ (Otis Redding)

• Ουάσιγκτον Φίλιπς και τα όνειρά του για το μανζαρέν

Michael Corcoran, συγγραφέας σημειώσεων άλμπουμ (Washington Phillips)

Πεδίο 24 – Ιστορικό

Κατηγορία 68 – Καλύτερο ιστορικό άλμπουμ

• Bobo Yeye: Belle Epoque στην Άνω Βόλτα

Jon Kirby, Florent Mazzoleni, Rob Sevier & Ken Shipley, παραγωγοί συλλογών. Jeff Lipton & Maria Rice, mastering μηχανικοί (Διάφοροι Καλλιτέχνες)

• Οι παραλλαγές του Goldberg – Οι πλήρεις μη κυκλοφορούμενες ηχογραφήσεις Ιουνίου 1955

Robert Russ, παραγωγός συλλογής. Matthias Erb, Martin Kistner & Andreas K. Meyer, μηχανικοί πλοίαρχος (Glenn Gould)

• Leonard Bernstein – ο συνθέτης

Robert Russ, παραγωγός συλλογής. Martin Kistner & Andreas K. Meyer, μάστερ μηχανικοί (Leonard Bernstein)

• Γλυκιά ως σπασμένες ημερομηνίες: Lost Σομαλικές ταινίες από το Κέρας της Αφρικής

Nicolas Sheikholeslami & Vik Sohonie, παραγωγούς συλλογής. Michael Graves, μηχανικός mastering (διάφοροι καλλιτέχνες)

• Ουάσιγκτον Φίλιπς και τα όνειρά του για το μανζαρέν

Michael Corcoran, Απρίλιος G. Ledbetter & Steven Lance Ledbetter, παραγωγούς συλλογής? Michael Graves, μηχανικός πλοίαρχος (Washington Phillips)

Παραγωγή, μη κλασσική

Καλύτερο λεγόμενο άλμπουμ, μη κλασσικό

• Οπουδήποτε υπάρχουν κάπου

Ο Brent Arrowood, ο Miles Comaskey, ο JT Daly, ο Tommy Αγγλικά, η Kristine Flaherty, ο Adam Hawkins, ο Chad Howat και ο Tony Maserati, μηχανικοί. Joe LaPorta, μηχανικός πλοίαρχος (K.Flay)

• Είναι αυτή η ζωή που πραγματικά θέλουμε;

Nigel Godrich, Sam Petts-Davies & Darrell Thorp, μηχανικοί. Ο Bob Ludwig, μηχανικός πλοίαρχος (Roger Waters)

• Φυσικό συμπέρασμα

Ryan Freeland, μηχανικός. Joao Carvalho, μηχανικός πλοίαρχος (Rose Cousins)

• Δεν υπάρχει σχήμα

Shawn Everett & Joseph Lorge, μηχανικοί. Patricia Sullivan, μάστερ μηχανικός (Άρωμα Genius)

• 24K Magic

Serban Ghenea, John Hanes & Charles Moniz, μηχανικοί. Tom Coyne, μάστερ μηχανικός (Bruno Mars)

Παραγωγός της χρονιάς, μη κλασσικός

• Calvin Harris

• Μην σταματήσετε (DJ Khaled & Calvin Harris με τον Travis Scott & Jeremih)

• Funk Wav Bounces Vol. 1 (Calvin Harris με διάφορους Καλλιτέχνες)

• Greg Kurstin

• Σκυρόδεμα και χρυσό (Foo Fighters)

• Αγαπητή ζωή (Beck)

• Dusk Till Dawn (ZAYN που χαρακτηρίζει Sia)

• ΑΓΑΠΗ. (Kendrick Lamar με Ζακάρι)

• Οι αλλοδαποί (Halsey Featuring Lauren Jauregui)

• Τοίχος από γυαλί (Liam Gallagher)

• Blake Mills

• Το σκοτάδι και το φως (John Legend)

• Αιώνια Ζυγός (Jim James)

• Ο Θεός γνωρίζει μόνος του (John Legend & Cynthia Erivo που διαθέτει yMusic)

• Οι μνήμες είναι τώρα (Jesca Hoop)

• Χωρίς σχήμα (Genius αρώματος)

• Η Semper Femina (Laura Marling)

• Δεν υπάρχει αναγνωριστικό

• Αμερική (λογική με μαύρη σκέψη, Chuck D & Big Lenbo & No ID)

• Η Autobiography (Vic Mensa)

• 4:44 (JAY-Z)

• Τα στερεότυπα

• Πριν κάνω (Sevyn Streeter)

• Καλύτερα (Lil Yachty με τον Don Stefflon)

• Παράδοση (πέμπτη αρμονία)

• Finesse (Bruno Mars)

• Mo Bounce (Iggy Azalea)

• Ηλιοφάνεια (Kyle με Miguel)

• Αυτό είναι που μου αρέσει (Bruno Mars)

 Best Remixed Recording

• Δεν μπορώ να σας αφήσω να πάτε (Mix Louie Roye Mix)

Η Louie Vega, remixer (Loleatta Holloway)

• Funk O ‘De Funk (SMLE Remix)

SMLE, remixers (Bobby Rush)

• Undercover (Adventure Club Remix)

Leighton James & Christian Srigley, ρεμίξερ (Kehlani)

• Ένας βίαιος θόρυβος (Τέσσερα Tet Remix)

Τέσσερα Tet, remixer (Το xx)

• Μπορείτε να μετακινήσετε (Remroix Latroit)

Ο Dennis White, remixer (Depeche Mode)

Ήχος Surround

Καλύτερο άλμπουμ ήχου surround

• Πρώιμοι Αμερικανοί

Jim Anderson, μηχανικός περιβάλλοντος μίξης; Darcy Proper, μηχανικός πλοήγησης γύρω από το περιβάλλον. Jim Anderson & Jane Ira Bloom, παραγωγοί surround (Jane Ira Bloom)

• Kleiberg: Μάζα για τον σύγχρονο άνθρωπο

Morten Lindberg, μηχανικός περιβάλλοντος μίξης. Morten Lindberg, μηχανικός master master; Ο Morten Lindberg, παραγωγός surround (Eivind Gullberg Jensen & Trondheim Συμφωνική Ορχήστρα και Χορωδία)

• Έτσι είναι η αγάπη Μου

Morten Lindberg, μηχανικός περιβάλλοντος μίξης. Morten Lindberg, μηχανικός master master; Ο Morten Lindberg, παραγωγός surround (Nina T. Karlsen & Ensemble 96)

• 3-D Ο κατάλογος

Fritz Hilpert, μηχανικός περιβάλλοντος μίξης. Tom Ammermann, μηχανικός πλοήγησης surround. Fritz Hilpert, περιφερειακός παραγωγός (Kraftwerk)

• Tyberg: Μάζες

Jesse Brayman, μηχανικός περιβάλλοντος μίξης. Jesse Brayman, μηχανικός πλοήγησης surround? Blanton Alspaugh, παραγωγοί surround (Brian A. Schmidt, Christopher Jacobson και χορός της Νότιας Ντακότα)

Παραγωγή, Κλασική

Καλύτερο λεγόμενο άλμπουμ, Κλασικό

• Danielpour: Τραγούδια της μοναξιάς και των πολεμικών τραγουδιών

Gary Call, μηχανικός (Thomas Hampson, Giancarlo Guerrero & Νάσβιλ Συμφωνία)

• Kleiberg: Μάζα για τον σύγχρονο άνθρωπο

Ο Morten Lindberg, μηχανικός (Eivind Gullberg Jensen, Συμφωνική Ορχήστρα Trondheim Vokalensemble & Trondheim)

• Schoenberg, Αδάμ: Αμερικανική Συμφωνία. Εύρεση Rothko; Μελέτες εικόνων

Keith O. Johnson & Sean Royce Martin, μηχανικοί (Michael Stern & Kansas City Symphony)

• Σοστακόβιτς: Συμφωνία αρ. 5. Κουρέας: Αντάγιε

Ο Mark Donahue, μηχανικός (Συμφωνική Ορχήστρα Manfred Honeck & Pittsburgh)

• Tyberg: Μάζες

John Newton, μηχανικός. Jesse Brayman, μηχανικός πλοίαρχος (Brian A. Schmidt, Christopher Jacobson & Νότια Ντακότα Chorale)

Παραγωγός της χρονιάς, Κλασική

• Blanton Alspaugh

• Αντάμο: Να γίνει ο Άγιος Βασίλης (Emmanuel Villaume, Kevin Burdette, Keith Jameson, Lucy Schaufer, Hila Plitmann, Matt Boehler, Jonathan Blalock, Ορχήστρα Όπερας της Jennifer Rivera & Dallas)

• Aldridge: Η αδελφή Carrie (William Boggs, Keith Phares, Matt Morgan, Alisa Suzanne Jordheim, Stephen Cunningham, Adriana Zabala, Συναυλία Ορχήστρας της Όπερας της Φλωρεντίας και Συμφωνική Ορχήστρα του Μιλγουόκι)

• Copland: Συμφωνία αριθ. 3; Τρία λατινικά αμερικανικά σκίτσα (Συναυλία ορχήστρας Leonard Slatkin & Detroit)

• Death & The Maiden (Patricia Kopatchinskaja & Η Ορχήστρα Δωματίου του Αγίου Παύλου)

• Χάντελ: Μεσσία (Άντριου Ντέιβις, Νόελ Έντισον, Χορωδία Τορόντο Μεντελσσοφ και Συμφωνική Ορχήστρα του Τορόντο)

• Haydn: Συμφωνίες αριθ. 53, 64 & 96 (Carlos Kalmar & Oregon Symphony)

• Heggie: Είναι μια θαυμάσια ζωή (Patrick Summers, William Burden, Talise Trevigne, Andrea Carroll, Rod Gilfry & Χιούστον Μεγάλη Όπερα)

• Tyberg: Μάζες (Brian A. Schmidt, Christopher Jacobson & Νότια Ντακότα χορός)

• Manfred Eicher

• Mansurian: Requiem (Αλέξανδρος Liebreich, Florian Helgath, RIAS Kammerchor & Münchener Kammerorchester)

• Monk, M .: Σε σχέση με τη φύση (Meredith Monk & Vocal Ensemble)

• Point & Line – Debussy και Hosokawa (Momo Kodama)

• Rímur (Arve Henriksen & Τρίο Μεσαιωνικό)

• Silvestrov: Hieroglyphen Der Nacht (Anja Lechner)

• David Frost

• Η Alma Española (Isabel Leonard)

• Ενισχυμένη ψυχή (Gabriela Martinez)

• Beethoven: Σονάτες Πιάνο, Vol. 6 (Jonathan Biss)

• Bruckner: Συμφωνική αρ. 9 (Συμφωνική Ορχήστρα Riccardo Muti & Chicago)

• Κήπος των χαρχών και των θλίψεων (Trio Hat Trio)

• Laks: Επιμελητήρια (ARC Ensemble)

• Schoenberg, Αδάμ: Αμερικανική Συμφωνία. Εύρεση Rothko; Μελέτες εικόνων (Συμφωνική Συμμαχία Michael Stern & Kansas City)

• Τρόικα (Matt Haimovitz & Christopher O’Riley)

• Verdi: Otello (Yannick Nézet-Séguin, Günther Groissböck, Željko Lučić, Δημήτρης Πίττας, Αλεξάντρ Αντόντενκο, Σόνια Γιόντσεβα, Ορχήστρα & Χορωδία Μητροπολιτικής Όπερας)

• Morten Lindberg

• Furatus (Ole Edvard Antonsen & Wolfgang Plagge)

• Αλληλεπιδράσεις (Bård Monsen & Gunnar Flagstad)

• Kleiberg: Μάζα για τον σύγχρονο άνθρωπο (Eivind Gullberg Jensen, Συμφωνική Ορχήστρα Trondheim Vokalensemble & Trondheim)

• Μικρό Κύριο (Κουαρτέτο Όρντου)

• Βόρειο Timbre (Ragnhild Hemsing & Tor Espen Aspaas)

• Έτσι είναι η αγάπη μου (Nina T. Karlsen & Ensemble 96)

• Thoresen: Θάλασσα των ονομάτων (Trond Schau)

• Judith Sherman

• Αμερικανοί ψευδοκράτες (Cecile Licad)

• Το πάρτι γενεθλίων (Aki Takahashi)

• Ανακαλύπτοντας τον Bach (Michelle Ross)

• Foss: Pieces Of Genius (Νέο Μουσικό Σύνολο της Νέας Υόρκης)

• Μυστική Αλχημεία – Επιμελητήρια Από τους Pierre Jalbert (Curtis Macomber & Michael Boriskin)

• Επτά – Η επίδραση John Corigliano (Gaudette Brass)

• Sonic Migrations – Μουσική του Laurie Altman (Διάφοροι Καλλιτέχνες)

• Αφιέρωμα (Κουαρτέτο του Ντόβερ)

• 26 (Melia Watras & Michael Jinsoo Lim)

Κλασσικός

Καλύτερη ορχηστρική απόδοση

• Συναυλίες για την ορχήστρα

Louis Langrée, ηθοποιός (Συμφωνική Ορχήστρα του Cincinnati)

• Copland: Συμφωνία αριθ. 3; Τρία λατινικά αμερικανικά σκίτσα

Ο Leonard Slatkin, ηθοποιός (Συμφωνική Ορχήστρα του Ντιτρόιτ)

• Debussy: Εικόνες. Jeux & La Plus Que Lente

Μάικλ Τίλσον Τόμας, ηθοποιός (Συμφωνία του Σαν Φρανσίσκο)

• Mahler: Συμφωνία αρ. 5

Ο Osmo Vänskä, ηθοποιός (Ορχήστρα της Μινεσότα)

• Σοστακόβιτς: Συμφωνία αρ. 5. Κουρέας: Αντάγιε

Manfred Honeck, ηθοποιός (Συμφωνική Ορχήστρα του Πίτσμπουργκ)

Καλύτερη καταγραφή της όπερας

• Berg: Lulu

Lothar Koenigs, ηγέτης. Daniel Brenna, Marlis Petersen & Johan Reuter. Jay David Saks, παραγωγός (Ορχήστρα Μητροπολιτικής Όπερας)

• Berg: Wozzeck

Hans Graf, αγωγός. Anne Schwanewilms & Roman Trekel. Hans Graf, παραγωγός (Συμφωνική του Χιούστον, Χορωδία Φοιτητών και Αποφοίτων, Μουσική Σχολή Shepherd, Πανεπιστήμιο Ράις και Χορωδία της Μεγάλης Όπερας του Χιούστον)

• Bizet: Les Pêcheurs De Perles

Gianandrea Noseda, διευθυντής? Diana Damrau, Mariusz Kwiecień, Matthew Polenzani & Nicolas Testé, Jay David Saks, παραγωγός (Ορχήστρα Μητροπολιτικής Όπερας, Χορωδία Μητροπολιτικής Όπερας)

• Handel: Ottone

Γιώργος Πέτρου, ηγέτης. Max Emanuel Cencic & Lauren Snouffer. Ο Jacob Händel, παραγωγός (Il Pomo D’Oro)

• Ρίμσκι-Κορσάκοφ: Το χρυσό κοκτέιλ

Valery Gergiev, ηγέτης. Vladimir Feliauer, Aida Garifullina & Kira Loginova, Η Ηλία Πετρόφ, παραγωγός (Ορχήστρα Μαριίνσκι, Χορωδία Μαριίνσκι)

Καλύτερη απόδοση χορού

• Bryars: Ο πέμπτος αιώνας

Ο Ντόναλντ Νάλι, αγωγός (Κουαρτέτο PRISM, Η διασταύρωση)

• Handel: Μεσσίας

Andrew Davis, ηθοποιός. Noel Edison, μάνατζερ χορωδίας (Elizabeth DeShong, John Relyea, Andrew Staples & Erin Wall, Συμφωνική Ορχήστρα του Τορόντο, Χορωδία του Τορόντο Μέντελσον)

• Μανσουριάν: Ρέκβιεμ

Αλέξανδρος Liebreich, ηγέτης; Florian Helgath, μάνατζερ χορού (Anja Petersen & Andrew Redmond, Münchener Kammerorchester, RIAS Kammerchor)

• Μουσική των σφαιρών

Nigel Short, αγωγός (Tenebrae)

• Tyberg: Μάζες

Ο Brian A. Schmidt, ηθοποιός (Christopher Jacobson, Κοράλι της Νότιας Ντακότα)

Καλύτερη παράσταση μουσικής αίθουσας / μικρού συγκροτήματος

• Buxtehude: Τρία Σονάτα, Op. 1

Arcangelo

• Θάνατος και το κορίτσι

Patricia Kopatchinskaja & Η Ορχήστρα Επιμελητηρίου του Αγίου Παύλου

• Θεϊκό Θέατρο – Ιερά Motets Από τον Giaches De Wert

Stile Antico

• Franck, Kurtág, Previn & Schumann

Joyce Yang & Augustin Hadelich

• Martha Argerich & Friends – Ζωντανά από το Λουγκάνο 2016

Martha Argerich & διάφοροι καλλιτέχνες

Καλύτερο κλασσικό όργανο σόλο

• Bach: Οι γαλλικές σουίτες

Murray Perahia

• Haydn: Συναυλίες για τσέλο

Steven Isserlis; Florian Donderer, ηγέτης (The Deutsch Kammerphilharmonie Bremen)

• Levina: Οι συναυλίες πιάνου

Maria Lettberg; Ο Ariane Matiakh, ηθοποιός (Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin)

• Σοστακόβιτς: Συναυλία βιολιού αριθ. 1 & 2

Frank Peter Zimmermann; Ο Alan Gilbert, ηγέτης (NDR Elbphilharmonie Orchester)

• Υπερβατική

Daniil Trifonov

Καλύτερο κλασσικό φωνητικό άλμπουμ

• Bach & Telemann: Ιερά Καντάτα

Philippe Jaroussky; Η Petra Müllejans, ηγέτης (Ann-Kathrin Brüggemann & Juan de la Rubia, Freiburger Barockorchester)

• Crazy Girl Crazy – Μουσική Από τους Gershwin, Berg & Berio

Μπάρμπαρα Χάνιγκαν (Ορχήστρα Ludwig)

• Θεοί και τέρατα

Nicholas Phan; Μύρα Χουάνγκ, συνοδός

• Στον Πόλεμο και στην Ειρήνη – Αρμονία Μέσα από τη Μουσική

Joyce DiDonato; Maxim Emelyanychev, ηθοποιός (Il Pomo D’Oro)

• Σβιρίδοφ: Ρωσία Cast Adrift

Ντμίτρι Χβοροστόφσκι. Ο Κωνσταντίνος Ορβελιανός, σκηνοθέτης (Κρατική Συμφωνική Ορχήστρα Αγίας Πετρούπολης & Στυλ πέντε συνόλων)

Καλύτερη κλασική συλλογή

• Barbara

Alexandre Tharaud; Cécile Lenoir, παραγωγός

• Higdon: Όλα τα πράγματα Majestic, Conero Concerto & Oboe Concerto

Giancarlo Guerrero, ηγέτης. Tim Χάντλεϊ, παραγωγός

• Kurtág: Πλήρη έργα για το σύνολο και τη χορωδία

Reinbert de Leeuw, ηγέτης. Guido Tichelman, παραγωγός

• Les Routes De L’Esclavage

Jordi Savall, αγωγοί? Benjamin Bleton, παραγωγός

• Mademoiselle: Première Audience – Άγνωστη μουσική της Nadia Boulanger

Lucy Mauro; Lucy Mauro, παραγωγός

Καλύτερη Σύγχρονη Κλασσική Σύνθεση

• Danielpour: Τραγούδια της μοναξιάς

Ο Richard Danielpour, συνθέτης (Thomas Hampson, Giancarlo Guerrero & Nashville Symphony)

• Χίλτον: Συναυλία Viola

Η Jennifer Higdon, συνθέτης (Roberto Díaz, Giancarlo Guerrero & Νάσβιλ Συμφωνία)

• Μανσουριάν: Ρέκβιεμ

Tigran Mansurian, συνθέτης (Alexander Liebreich, Florian Helgath, RIAS Kammerchor & Münchener Kammerorchester)

• Schoenberg, Αδάμ: Μελέτες εικόνων

Ο Adam Schoenberg, συνθέτης (Michael Stern & Kansas City Symphony)

• Zhou Tian: Συναυλία για την ορχήστρα

Ο Zhou Tian, ​​συνθέτης (Συναυλία Ορχήστρας Louis Langrée & Cincinnati)

 Μουσικό βίντεο / ταινία

Καλύτερο Βίντεο Μουσικής

• Ξύπνιος όλη τη νύχτα

Νεύμα

Καναδάς, διευθυντής βίντεο. Laura Serra Estorch & Oscar Romagosa, παραγωγών βίντεο

• Makeba

Τζέιν

Lionel Hirle & Gregory Ohrel, τηλεοπτικοί διευθυντές, Yodelice, παραγωγός βίντεο

• Η ιστορία της ΕΕ

JAY-Z

Shawn Carter & Mark Romanek, τηλεοπτικοί διευθυντές; Daniel Midgley, παραγωγός βίντεο

• Ταπεινή.

Kendrick Lamar

Οι Little Homies & Dave Meyers, τηλεοπτικοί διευθυντές. Ο Jason Baum, ο Dave Free, ο Jamie Rabineau, ο Nathan K. Scherrer και ο Anthony Tiffith, παραγωγοί βίντεο

• 1-800-273-8255

Λογική με την Alessia Cara & Khalid

Andy Hines, διευθυντής βίντεο. Andrew Lerios, παραγωγός βίντεο

Καλύτερη ταινία μουσικής

• Μια ακόμη φορά με το συναίσθημα

Nick Cave και οι κακοί σπόροι

Andrew Dominik, τηλεοπτικός διευθυντής. Dulcie Kellett & James Wilson, παραγωγών βίντεο

• Long Strange Trip

(Ο ευγενικός νεκρός)

Amir Bar-Lev, διευθυντής βίντεο. Ο Alex Blavatnik, ο Ken Dornstein, ο Eric Eisner, ο Nick Koskoff και ο Justin Kreutzmann, παραγωγοί βίντεο

• Τα Απολυταρχικά

(Διάφοροι καλλιτέχνες)

Allen Hughes, διευθυντής βίντεο. Η Sarah Anthony, ο Fritzi Horstman, ο Broderick Johnson, ο Gene Kirkwood, ο Andrew Kosove, η Laura Lancaster, ο Michael Lombardo, ο Jerry Longarzo, ο Doug Pray και ο Steven Williams,

• Σπασίματα

(Διάφοροι καλλιτέχνες)

Maro Chermayeff & Jeff Dupre, τηλεοπτικοί διευθυντές; Ο Joshua Bennett, η Julia Marchesi, ο Sam Pollard, η Sally Rosenthal, η Amy Schewel & ο Warren Zanes, οι παραγωγοί βίντεο

• Δύο τρένα Runnin ‘

(Διάφοροι καλλιτέχνες)

Sam Pollard, διευθυντής βίντεο. Benjamin Hedin, παραγωγός βίντεο

 

Πηγή: tralala,gr

SFERA ΝΕΑ

About the author

The author didnt add any Information to his profile yet
No Responses to “Οι υποψηφιότητες για τα Grammys 2018 ανακοινώθηκαν!”

Leave a Reply